Hlavní obsah
Toyota Avalon modelového roku 2016 Foto: Toyota

Toyota svolává do servisu miliony aut kvůli airbagům

Japonský výrobce automobilů Toyota svolá po celém světě do servisů celkem 3,4 milionu osobních aut. Nejvíce jich je v USA, 2,9 milionu. Aut evropských zákazníků se akce netýká.

Toyota Avalon modelového roku 2016 Foto: Toyota
Toyota svolává do servisu miliony aut kvůli airbagům

Důvodem pro svolávací servisní akci je závada na elektronice, která může mít vliv na funkčnost airbagů. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom informovala agentura Reuters.

Jedná se o vozy Corolla modelových let 2011 až 2019, Matrix modelových let 2011 až 2013 a Avalon, včetně jeho hybridní verze, a to v modelových letech 2012 až 2018. Auta mohou mít vadnou elektronickou řídicí jednotku, která může během dopravní nehody způsobit nespuštění či pouze částečné spuštění airbagu.

Americká Toyota Corolla modelového roku 2018

Foto: Toyota

Opatření se nejvíce týká Spojených států, kde bylo povoláno do servisů 2,9 milionu vozů. Zbytek aut je jinde ve světě, ovšem nikoli v Evropě – podle vyjádření českého zastoupení žádné auto evropských zákazníků Toyoty není součástí této svolávací akce.

Máte-li ale dotčenou Toyotu Matrix, Corolla či Avalon individuálně dovezenou z USA, je namístě se o problém zajímat. Na webu americké divize Toyoty lze podle kódu VIN zjistit, jestli se vašeho auta, určeného pro americký trh, týkají nějaké svolávací akce.

Americká Toyota Matrix modelového roku 2011

Foto: Toyota

Zákazníci, jejichž vozu se to týká, dostanou nejpozději v březnu dopis s pozvánkou do servisu. Oprava bude provedena bezplatně, samozřejmě.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Toyota na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků