Hlavní obsah
Kia Telluride 2020 Foto: Kia

Světovým autem roku 2020 je Kia Telluride

Vítězem ankety Světové auto roku 2020 (World Car of the Year 2020) se stává Kia Telluride. Kvůli epidemii koronaviru byl vůz z kanadského Toronta vyhlášen online. Stejně jako vítězové vedlejších anket. Původně se vyhlášení mělo konat na odvolaném autosalonu v New Yorku.

Kia Telluride 2020 Foto: Kia
Světovým autem roku 2020 je Kia Telluride

Výsledek hlasování 86 porotců z 24 zemí vynesl absolutní vítězství ve světové anketě pro vůbec největší osobní vůz značky Kia v historii. SUV Telluride se však pravděpodobně do Evropy nedostane. Vzniklo zejména pro severoamerický trh.

V hlavní části ankety původně bojovalo 29 automobilů, ovšem ve finále porotci vybírali ze tří vozů. Telluride porazil dvě Mazdy, model 3 a CX-30.

V kategorii Světové městské auto roku rovněž slaví Kia, tentokrát se svým Soulem EV. Porazil elektrické Mini SE a Volkswagen T-Cross.

Kia Soul EV

Foto: Kia

Porsche Taycan

Foto: Porsche

Elektrické Porsche Taycan slaví triumf hned ve dvou kategoriích, jako Světové sportovní auto roku a Světové luxusní auto roku. V prvním případě mu dali porotci přednost před kolegy ze stejné stáje, modelem 911 a 718 GT4. V „luxusní” anketě rovněž porazilo 911 a Mercedes-Benz EQC.

Mazda 3

Foto: Petr Horník, Právo

Co se ankety o nejhezčí design týče, zde vavřín bere Mazda 3. Upřednostněna byla před vozy Porsche Taycan a Peugeot 208. Právě malý francouzský hatchback je letos Evropským autem roku. V české anketě vyhrálo BMW řady 3.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků