Hlavní obsah
Motor Maserati Nettuno V6 pro model MC20 Foto: Maserati

Nový šestiválec od Maserati se inspiroval u techniky formule 1

Značka s trojzubcem ve znaku představuje vlastní motor s názvem Nettuno, který bude tvořit srdce chystaného supersportu MC20. Podle výrobce se s technologií inspirovali u vozidel seriálu formule 1.

Motor Maserati Nettuno V6 pro model MC20 Foto: Maserati
Nový šestiválec od Maserati se inspiroval u techniky formule 1

Maserati oficiálně představilo jednu z nejpodstatnějších částí svého chystaného a dlouho očekávaného supersportu MC20, zcela nový motor. Novinka bude mít pod kapotou dvakrát přeplňovaný motor V6.

Pohonná jednotka dostala název Nettuno, kompletně ji vyvinuli a sestavili přímo v Maserati a vyrábět se bude pouze v Modeně. Motor má zdvihový objem tří litrů, výkon 630 koňských sil a točivý moment 750 Nm.

Válce u motoru tvoří úhel 90 stupňů a jedním z hlavních „taháků“ je předkomora spalovacího systému s dvojitou zapalovací svíčkou. Obdobný systém používají právě vozy F1 a tento systém se v silničním vozidle vyskytuje vůbec poprvé. Motor má jak přímé, tak nepřímé vstřikování paliva. Používá také mazání se suchou vanou s odsávacím čerpadlem a externí olejovou nádržkou.

Co se týče hmotnosti, ručička váhy se u motoru Nettuno zastavila na hodnotě 220 kilogramů, což je zajímavá hodnota, která by mohla zajistit, že bude model MC20 hodně hbitým vozidlem. Právě tento supersport bude představen 9. září v Modeně. Motor by se pak měl podle jistých spekulací objevit i v dalších modelech Maserati.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Maserati na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků