Hlavní obsah
Mazda CX-5 2.5 Skyactiv-G 194 AWD AT Foto: Martin Žemlička, Novinky

Nástupce Mazdy CX-5 má dostat nulu navíc a také pohon zadních kol

Japonská automobilka Mazda má podle zákulisních zpráv v plánu opustit označení populárního SUV CX-5. Vůz další generace by měl být větší, na nové platformě primárně s pohonem zadních kol. Názvem CX-50 by navázal na nové modelové názvosloví podle vzoru crossoveru CX-30.

Mazda CX-5 2.5 Skyactiv-G 194 AWD AT Foto: Martin Žemlička, Novinky
Nástupce Mazdy CX-5 má dostat nulu navíc a také pohon zadních kol

Mazda v loňském roce zahrnula patentové úřady v USA a Evropě novými názvy a právě CX-50 má být jedním z nich. Podle japonského serveru Spyder7 by se mělo auto s tímto označením stát nástupcem stávajícího SUV CX-5.

Nástupce by měl použít zcela novou platformu s pohonem zadních kol, na které bude stát i přepracovaný a již chystaný model Mazda 6. To také znamená, že by mohli Japonci využít velký crossover i při rozšiřování své elektrifikované sbírky modelů.

Mazda by údajně měla také pořádně zapracovat na novém designu automobilu, přičemž se prý nechá inspirovat v moderních SUV „kupé“ modelech jako BMW X6 nebo Audi Q8.

Zprávy uvádějí, že by měl model CX-50 nabídnout zákazníkům celou řadu motorizací včetně šestiválců se zdvihovým objemem 3,0 a 3,3 litru a také dva menší čtyřválcové motory o 2,5 litru. Rovněž pak údajně dorazí i již zmiňovaná hybridní verze a diesel o 2,2 litru.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mazda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mazda CX-5 na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků