Hlavní obsah
Ford Mustang Mach E Foto: Ford

Mustang coby elektrický crossover může dostat i slavnou verzi Shelby

Když si modrý ovál (Ford) při přípravě svého prvního elektrického crossoveru nové doby došel pro ikonické jméno Mustang, otevírá to nejednu spekulaci. Využít by se totiž dalo i neméně slavné označení Shelby.

Ford Mustang Mach E Foto: Ford
Mustang coby elektrický crossover může dostat i slavnou verzi Shelby

Nejvýkonnější verze nového Fordu Mustang Mach-E se jmenuje GT a poskytne výkon 459 koňských sil. To je na rodinné auto více než dost. I tak se ale v zákulisí začíná mluvit o ještě výkonnější, a především sportovněji naladěné verzi.

Řeči pocházejí především z rozhovoru Eda Krenze, šéfa divize Ford Performance, pro britský Auto Express. „Těším se na tu výzvu předat charakter verze Shelby elektrickému autu,” sdělil.

„Klíčem je pro nás radost z řízení a spolehlivost ohledně dobíjení. Takové auto by mělo zvládnout okruhový den, nelze kroužit dvacet minut, a poté čekat u nabíječky. S elektromobily je to těžké, ale třeba všechna ta váha není tak špatná, měli jsme Mach-E na simulátoru a nízké těžiště mu hodně pomáhá,” doplňuje Krenze.

Britský web doplňuje, že Mach-E ve verzi Shelby stále není jistotou, ale pokud dostane zelenou, představit by se měl v roce 2021, tedy devět let poté, co svět opustil Carroll Shelby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků