Hlavní obsah
Icon FJ Roadster Foto: Icon

Legendární off-road Toyota FJ40 dostal vkusnou renovací moderní prvky

Americká společnost Icon, která se specializuje na úpravu automobilů, se rozhodla vyrobit pravý, jednoduchý a nezničitelný off-road. Jako základ posloužila legendární Toyota FJ40 Land Cruiser a výsledek stojí doopravdy za to.

Icon FJ Roadster Foto: Icon
Legendární off-road Toyota FJ40 dostal vkusnou renovací moderní prvky

Lehkost, jednoduchost a prostupnost terénem. To jsou ty nejdůležitější vlastnosti, které si přejí mít u svého automobilu všichni milovníci klasických historických off-roadů. Radost se jim teď rozhodla udělat kalifornská firma Icon, která takový vůz vytvořila a představila ho na veletrhu SEMA, který se konal od 5. listopadu do 8. listopadu.

Icon FJ Roadster se má podle svého výrobce zaměřit na ty, kteří hledají klasický, jednoduchý off-road, ale v moderním kabátu, což vůz na první pohled plní do puntíku. Vypadá totiž úplně očesaně. Nemá dveře, klimatizaci ani topení. Když se ale podíváte blíž, zjistíte, že Icon v sobě skrývá různé moderní vymoženosti, chytře zakomponované do jinak strohého interiéru.

Jako základ si Icon pro svůj off-road zvolil legendu, osvědčený model Toyota FJ40 Land Cruiser, vyráběný mezi lety 1960 až 1984. Kromě toho je ale na FJ Roadsteru vše nové. Sedadla jsou lehká, dokonce i vytápěná  a aby ještě více šetřila váhu, mají v sobě uhlíková vlákna. Moderní je ale i infotainment, ač se to na první pohled nezdá. Icon totiž do auta umístil systém na Apple CarPlay s pětikanálovým digitálním zesilovačem. Vše je ovšem ukryto a prakticky to není vidět. Přístrojová deska je analogová.

Srdcem auta je ale hlavně motor. V Iconu se rozhodli, že jejich Roadster bude pohánět 6,2 litrová V8 od General Motors, která má impozantní výkon 430 koňských sil. Vozidlo se bude dodávat s pětistupňovým manuálem a systémem 4x4. Zákazníci budou také moci zvolit naftový motor od Cummins s objemem 2,8 litru a samočinnou převodovkou.

Snad jedinou, avšak závažnou vadou na kráse, je cena Icon FJ Roadsteru. Američané si totiž automobil cení na 185 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 4,3 milionů korun.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Toyota na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků