Hlavní obsah
McLaren 620 R Foto: McLaren

Filipínci objevili v kontejneru vzácný McLaren, majitel ho kvůli daním vydával za Porsche

Celní úřad za Filipínách si připsal cenný úlovek. Na kontejnerové lodi v Manile totiž celníci objevili vzácný britský sporťák McLaren 620R, který se jeho majitel snažil vydávat za Porsche Cayman. Chtěl tak ušetřit na extrémně vysokých daních, které jsou na tamní trh s exotickými vozy uvaleny.

McLaren 620 R Foto: McLaren
Filipínci objevili v kontejneru vzácný McLaren, majitel ho kvůli daním vydával za Porsche

McLaren 620R je příbuzným modelem závodního 570 S GT4 s tím rozdílem, že je homologován i do běžného silničního provozu. Vzniklo pouze 350 kusů s výkonem 620 koní a jeden z nich si pořídil zatím neznámý Filipínec, ovšem patrně nelegálním způsobem.

O případu informoval tamní celní úřad, který vozidlo objevil v jednom z lodních kontejnerů v přístavu v hlavním městě Manile při namátkové kontrole. Mělo k tomu dojít v 16. července s tím, že majitele vozu za pokus o propašování zatkli před dvěma dny.

Vůz totiž vydával za Porsche Cayman, aby ušetřil na dani. McLaren 620R totiž v USA stojí asi 299 tisíc dolarů, tedy přibližně 6,6 milionu korun. Kvůli vysoké dani ale na Filipínách cena vzrostla na sumu více než dvakrát vyšší. Majitel by zaplatil bezmála 15 milionů korun.

𝗣𝗼𝗿𝘁 𝗼𝗳 𝗠𝗮𝗻𝗶𝗹𝗮 𝗮𝗻𝗱 𝗖𝗜𝗜𝗦 𝗔𝗽𝗽𝗿𝗲𝗵𝗲𝗻𝗱𝘀 𝗦𝗺𝘂𝗴𝗴𝗹𝗲𝗱 𝗟𝘂𝘅𝘂𝗿𝘆 𝗖𝗮𝗿 In line with the Bureau of Customs' (BOC) commitment to protect...

Zveřejnil(a) Bureau of Customs PH dne Neděle 2. srpna 2020

Jen pro srovnání, za Porsche Cayman, za něhož svůj závodní McLaren muž vydával, by celním úřadům samozřejmě také přistála na účet velká daň. Jednalo by se ovšem o zlomek, tedy v přepočtu asi 660 tisíc korun.

Majitel tak chtěl nad zákony vyzrát, místo toho ale bude tvrdě pykat. A co víc, na Filipínách panuje v posledních letech trend, při kterém se vládou zabavené luxusní vozy úmyslně ničí. Doufejme proto, že extrémně vzácná limitovaná edice neskončí pod buldozerem, ale v aukci si ji bude moci koupit nový majitel.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Porsche na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Porsche Cayman na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků