Hlavní obsah
BMW 330i Foto: Milan Lažanský, Právo

Autem roku 2020 v ČR je BMW řady 3

Česká anketa o nejlepší auto prodávané na domácím trhu má svého vítěze – je jím BMW řady 3, coby první BMW v historii ankety. Loňským vítězem byl Ford Focus. Technickou inovací roku je motor Sky-X od Mazdy. Ekologickým autem roku byl vyhlášen elektromobil Audi e-tron.

BMW 330i Foto: Milan Lažanský, Právo
Autem roku 2020 v ČR je BMW řady 3

Nejlepší auto na českém trhu se hodnotilo ve dvou kolech. Pětadvacet porotců včetně jednoho zástupce webu Novinky.cz vybíralo nejprve pětici finalistů z 26 přihlášených aut.

BMW řady 3 je v generaci s kódovým označením G20 již sedmým mnichovským modelem střední třídy s tímto označením. Premiéru si odbylo v říjnu 2018 na autosalonu v Paříži. Již tradičně o rok později přišla také karosářská verze Touring, tedy kombi.

Aktuální generace se svým pojetím ve srovnání s předchůdcem výrazněji vrací ke sportovnějším jízdním vlastnostem. To i díky nové modulární platformě CLAR s vyšším podílem vysokopevnostní oceli.

Spolu s řadou 5 a 7 tvoří se svou klasickou koncepcí pohonu s motorem vpředu a pohonem zadních kol základní kámen nabídky BMW a zároveň jakýsi protipól populárním crossoverům, kterých je v nabídce značky požehnaně napříč portfoliem.

Pro shodný počet bodů bylo finalistů nakonec šest: BMW řady 3, Kia XCeed, Mazda CX-30, nový Peugeot 208, Suzuki Jimny a Škoda Kamiq. Těm pak porotci udělovali body v jednotlivých oblastech a ze součtu bodů vyšel vítěz.

Za vítězem se vozy seřadily následovně:

2. místo: Mazda CX-30

Mazda CX-30

Foto: Mazda

3. místo: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq

Foto: Škoda

4. místo: Kia XCeed

Kia XCeed

Foto: Kia

5. místo: Peugeot 208

Peugeot 208

Foto: Peugeot

6. místo: Suzuki Jimny

Suzuki Jimny

Foto: Suzuki

Do ankety může být přihlášen model, který je novinkou v termínu od 30. 10. 2018 do 31. 12. 2019 a je dostupný na českém trhu. Musí mít minimálně významně pozměněnou karoserii a pohonné ústrojí, typicky jde ale o opravdové novinky.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Audi na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mazda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků