Hlavní obsah
Představení Zafiry Life je pro skupinu PSA logickým krokem. Foto: Opel 4x

Nový Opel Zafira Life je čtvrtým do francouzské rodiny. Zastoupí osobní Vivaro

K Peugeotu Traveller, Citroënu Spacetourer a Toyotě ProAce se přidává čtvrtá osobní dodávka na základech vyztužené modulární platformy EMP2. Skupina PSA by tím měla výrazně ušetřit.

Představení Zafiry Life je pro skupinu PSA logickým krokem. Foto: Opel 4x
Nový Opel Zafira Life je čtvrtým do francouzské rodiny. Zastoupí osobní Vivaro

S užitkovými auty v Evropě se začal dělat pěkný alianční guláš. Vždyť po akvizici Opelu skupinou PSA vznikla paradoxní situace, že tři příbuzné značky, Citroën, Peugeot a Opel, na vývoji a výrobě dodávky střední velikosti spolupracovaly s jinými subjekty. Francouzi po rozchodu s Fiatem montují své užitkové vozy s Toyotou, Opel pak s jinou francouzskou automobilkou, Renaultem.

Bylo jen otázkou času, než se PSA od spolupráce s Renaultem bude chtít kvapně oprostit. A nyní k takovému kroku dochází. Opel představuje Zafira Life – nástupce osobní verze Vivara. Od svých příbuzných se liší především maskou chladiče a předním nárazníkem. V interiéru pak logem Opelu či britského Vauxhallu.

Nechybí ani elektricky posuvné boční dveře

Sdílí i filozofii základní konfigurace. Na výběr je ze tří délek a dvou rozvorů náprav. I ta nejmenší varianta pak nabídne místo až pro devět cestujících. Pokud u osobní verze vyházíte všechna zadní sedadla, získáte 3 397 litrů pro zavazadla či jiný náklad. Motorová paleta bude taktéž od PSA, v čele s dvoulitrovým dieselem o výkonu až 180 koňských sil a s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Z výbavových prvků nechybí například elektrické boční posuvné dveře s funkcí kopnutí pod rohem zadního nárazníku či sedmipalcový displej infotainmentu. Na začátku roku 2021 chce Opel nabídnout i elektrickou variantu. K oficiální premiéře standardní verze dojde 18. ledna na autosalonu v Bruselu. Objednávky startují v únoru. Následovat by měla také premiéra čistě užitkové varianty.

Zezadu poznáte Opel od sourozenců vážně jen podle loga

Uvnitř se krom středu volantu také nic nemění

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků