Hlavní obsah
Tenhle obrázek to všechno začal. Na sociálních médiích sklidil obrovský ohlas. Foto: Audi

Audi nafotilo jednorožce

Mytické stvoření získalo reálné tvary v podobě Audi Q3 s rohem na střeše. Vzniklo díky obrovskému ohlasu ilustrace na Instagramu a rozdávalo radost ve formě sladkostí ve Washingtonu D.C. i nemocným dětem.

Tenhle obrázek to všechno začal. Na sociálních médiích sklidil obrovský ohlas. Foto: Audi
Audi nafotilo jednorožce

Americké zastoupení Audi zhruba před měsícem stvořilo obrázek jednorožce – mytické verze crossoveru Q3. Cíl byl na papíře jednoduchý, v realitě už složitější – s blížícím se Halloweenem zaujmout mileniály.

Povedlo se – obrázek na Instagramu získal téměř 253 tisíc „lajků”. A nejen to, spontánně vznikl dokonce hashtag „qnicorn”, který je slovní hříčkou na anglické slovo pro jednorožce „unicorn” a označení crossoverů Audi, tedy písmeno Q.

Takhle Qnicorn dopadl ve skutečnosti.

Foto: Audi

Tak obrovská odezva přiměla Audi k tomu, aby vůz skutečně postavila. Ne tedy s rohem uprostřed čelního skla, to by asi nebylo dvakrát bezpečné, nýbrž v přední části střechy. Vzadu vidíme z kufru visící ocas v barvách duhy, karoserie je oděna do perleťové fólie a v interiéru je fialové osvětlení.

A i taková kreace dle dostupných indicií přidělala právnímu oddělení dost vrásek na čele. Ukazuje to mimo jiné závěr tiskové zprávy: „Upozornění, na jehož přiložení do tiskové zprávy trvalo naše právní oddělení, najdete níže,” stojí tam. Ono upozornění je jednoduché: „Nejezděte s rekvizitami či nevhodným příslušenstvím, může to ústit ve zranění nebo smrt.”

Poslední zastávkou, kde Qnicorn rozséval radost, byla dětská nemocnice Inova.

Foto: Audi

Vůz nicméně skutečně jezdil po Washingtonu D.C. a rozdával sladkosti, jak je při Halloweenu v USA zvykem. Začal na minisrazu aut s názvem Cars & Coffee, volným překladem Káry a kafe a pak přes několik míst, kde se scházejí mileniálové, dojel až do dětské nemocnice Inova ve Falls Church ve Virginii.

K mání samozřejmě není ani v USA, ani v Česku, je to jen halloweenský vtípek. Přesto byl roh na skutečném autě údajně certifikován pro jízdu po silnici, a to rychlostí až 64 km/h.

Pro úplnost, Audi Q3 u nás stojí od 871 tisíc korun a pod kapotou můžete mít benzinové motory o 150 až 230 koních nebo diesel se 150 nebo 190 koňmi. A k mání je samozřejmě pohon všech kol quattro, kterým je vybaven i tento jednorožec.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Audi na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků