Hlavní obsah
 

Běh ve sněhu v ponožkách? Ve Finsku se šíří nový fitness trend

Koronavirová pandemie se výrazně dotkla i všech milovníků sportů. Tělocvičny i jiná sportoviště jsou zavřená, a proto lidé vymýšlejí jiné alternativy, jak si zasportovat. Ve Finsku například vznikl zcela nový sport. Běhání ve sněhu v ponožkách.

 
Běh ve sněhu v ponožkách? Ve Finsku se šíří nový fitness trend

Opatření spjatá s koronavirovou pandemií nese mnoho z nás špatně. Útěchou nám může být, že se zákazy se potýká celý svět. Například ve Finsku jsou stejně jako u nás uzavřeny všechny tělocvičny a jiná sportoviště. Tamější sportovci jsou proto nuceni k improvizaci.

Jako náhradu za dřinu ve fitness centru většina lidí volí běh. Finové ale tuto aktivitu ještě povýšili a běhají pouze v ponožkách, a to navzdory tomu, že Finsko letos zažilo obzvláště silné sněžení.

„Myslím, že se jedná o klasickou finskou bláznovinu. Zároveň je to ale skvělé komplexní cvičení a my si to všichni užíváme,“ říká pilot helikoptéry a nadšený běžec Pekka Parviainen pro agenturu Reuters.

V posledních letech zažívá vzestup obecně běhání bez bot. Zimní variantou tak může být běhání ve vlněných ponožkách. Parviainen ale doporučuje si obléknout dvoje až troje přes sebe.

„Vlněné ponožky jsou teplé, a zároveň vám umožňují maximální volnost v pohybu. V hlubokém sněhu navíc docílíte masáže chodidel zdarma,” dodává.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků