Ačkoli zní tato zpráva příliš nadějně na to, aby se skutečně tlouštíkům splnila, odborníci jsou optimističtí a věří, že přístroj vbrzku skutečně vznikne. Systém bude založen na rentgenu, který známe například z letištní kontroly. Lékaři nechají obézní osobu projet tunelem a jeho tukové tkáně začnou pomalu tát. Po několika dnech bude náhle lehčí o dva tři kilogramy.

Opakováním procesu každé dva týdny lze dosáhnout celkového zeštíhlení bez diety a cvičení. Příznivou předpověď vynesl na veřejnost profesor Donald Combs z Eastern Virginia Medical School.

Na druhou stranu, přístroj, který odstraňuje tuk okamžitě, aniž by pacient musel podstoupit bolestivou liposukci, již existuje. Metoda hubnutí pomoci ultrazvuku pomůže ženám odstranit tukové polštáře v problematických partiích. Jeho výhodou je bezbolestnost, žádné jizvy a odpadá i dlouhodobé nošení stahovacích kalhot. Jediné, co musí pacient dodržet, je vyvarovat se tučným a kalorickým jídlům alespoň na tři týdny, protože tělo musí samo spotřebovat tuk ultrazvukem uvolněný.