Hlavní obsah
Oslavte se svými maminkami jejich svátek. Foto: Profimedia.cz

V neděli slaví svůj svátek všechny maminky, nezapomeňte na ně

Již tuto neděli 10. května bychom si měli všichni připomenout, co pro nás maminky znamenají a poděkovat jim za péči, kterou nás zahrnují. Svátek matek si letos o to víc zaslouží oslavit maminky, které kromě práce z domova zároveň učí své děti a zajišťují jim i komfort školní jídelny. Zapomínat by se ale nemělo ani na starší maminky, které naopak byly vlivem všech omezení delší čas izolované od všeho a všech, které mají rády.

Oslavte se svými maminkami jejich svátek. Foto: Profimedia.cz
V neděli slaví svůj svátek všechny maminky, nezapomeňte na ně

Poprvé byl svátek matek oficiálně slaven v roce 1914, kdy tehdejší prezident USA Woodrow Wilson tento den vyhlásil za celonárodní svátek, jenž by se měl konat pravidelně každou druhou květnovou neděli. Stalo se tak na počest bojovnice za práva matek Anny Reeversové-Jarvisové, která sice své děti neměla, nicméně chtěla splnit přání své maminky, aby takový den vyhrazený jen maminkám existoval.

U nás se tak stalo až v roce 1923, a to především díky Alici Masarykové (dcera prezidenta Masaryka). Bohužel po druhé světové válce byl u nás tento svátek upozaďován, přednost dostaly oslavy Mezinárodního dne žen, nicméně po roce 1989 se opět začal slavit veřejně.

Není pochyb o tom, že si tuto oslavu maminky zaslouží, a to ideálně v původní podobě, která se dodnes drží zejména ve Spojených státech, kde maminky v tento den nemusejí nic dělat a jejich běžné denní činnosti a povinnosti za ně přebírají ostatní členové rodiny.

Myslete na maminky všech generací.

Foto: Profimedia.cz

Tento den by všechny maminky měly být hýčkané, rozmazlované a obdarované. Nemusíte přitom vymýšlet žádné velkolepé dary, každé ženě zajisté udělá radost květina, ale i samotný fakt, že si na ni členové rodiny vzpomenou a utvoří jí doma pohodovou a láskyplnou atmosféru.

Maminku můžete potěšit třeba snídaní do postele, krásnou květinou, překvapením v podobě slavnostního oběda, ale i dobrou knihou, sklenkou vína či třeba dobrou kávou s prohlížením rodinných alb a povídáním si, tedy vším, na co v běžných dnech nezbývá moc času.

Inspirace: Poukaz na aromaterapeutickou masáž, Namao, od 1590 Kč; Mionetto Rosé extra dry, 199 Kč; Ženy, které mi nedají spát - Mia Kankimäki, Albatros Media, 399 Kč; Tři ženy - Lisa Taddeo, Leda, 209 Kč

Foto: archív firem

Fotokouzlení s iPhonem - on-line fotokurz s vítězem Czech Press Photo Janem Rybářem, kde se naučíte naplno využívat potenciál svého mobilu, iFotografovani, 699 Kč

Foto: archív firmy

1. Tchibo, 549 Kč. 2. Praqia, 790 Kč. 3. Praqia, 1690 Kč. 4. Swarovski, 2290 Kč. 5. Swarovski, 2990 Kč. 6. Praqia, 1690 Kč. 7. Swarovski, 2490 Kč

Foto: archiv firem

Myslete i na maminky samoživitelky, kterým často chybějí finance na běžný chod domácnosti a každý měsíc bojují s tím, aby zvládly poplatit všechny poplatky a dopřát sobě i svým dětem základní věci. Přispět jim na život můžete na www.fandimamam.cz

Foto: archív Fandi mámám

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků