Hlavní obsah
Afghánské bezpečnostní složky na místě výbuchu Foto: Rahmat Gul, ČTK/AP

Po útoku v Kábulu jeden mrtvý, mezi zraněnými je i exministr vnitra

Neznámí ozbrojenci v neděli v centru Kábulu zaútočili na politické ústředí někdejšího afghánského ministra vnitra Amrulláha Sáliha, který v zářijových volbách po boku prezidenta Ašrafa Ghaního kandiduje na prvního viceprezidenta.

Afghánské bezpečnostní složky na místě výbuchu Foto: Rahmat Gul, ČTK/AP
Po útoku v Kábulu jeden mrtvý, mezi zraněnými je i exministr vnitra

Při útoku zahynul nejméně jeden člověk a 13 dalších bylo zraněno, podle agentury Reuters je mezi zraněnými i Sálih. Incident se odehrál v první den kampaně před prezidentskými volbami.

Podle mluvčího ministerstva vnitra po výbuchu do kanceláře vnikli ozbrojení muži. Exploze se ozvala odpoledne místního času poblíž sídla hnutí založeného Sálihem.

Při výbuchu bylo zraněno 13 lidí.

Foto: Mohammad Ismail, Reuters

Kábulská policie uvedla, že explozi zřejmě způsobil sebevražedný atentátník v autě. Výbuch byl podle AP natolik silný, že byl slyšitelný po celé metropoli.

K činu se prozatím nikdo nepřihlásil, ale v Kábulu pravidelně útočí teroristická organizace Islámský stát a také radikální hnutí Tálibán, poznamenala AP.

Volby se v Afghánistánu po několika odkladech mají konat v září a Ghaní se bude snažit mandát obhájit proti 17 soupeřům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků