Hlavní obsah
Čcho Ču-pin po zadržení v března 2020 odpovídá na dotazy reportérů. Foto: Kim Hong-Ji, ČTK/AP

Čtyřicet let vězení pro Korejce za zneužívání žen na internetu

V Jižní Koreji odsoudili ve čtvrtek ke 40 letům vězení 25letého Čcho Ču-pina, který stál v pozadí největšího případu zneužívání dívek na internetu. Oběťmi jeho skupiny bylo 74 žen a dívek včetně 16 nezletilých, které musely natáčet videa a ta se ukazovala na placeném chatu. O přístup do místností požádalo přes deset tisíc lidí, přičemž někteří za to zaplatili v přepočtu až třicet tisíc korun. Dalších pět lidí bylo odsouzeno na sedm až patnáct let.

Čcho Ču-pin po zadržení v března 2020 odpovídá na dotazy reportérů. Foto: Kim Hong-Ji, ČTK/AP
Čtyřicet let vězení pro Korejce za zneužívání žen na internetu

„Obžalovaný hromadně šířil materiály se sexuálním zneužíváním, které vytvořil tak, že obloudil mnoho obětí nebo jim vyhrožoval,“ uvedl ve čtvrtek soud v Soulu podle agentury Jonhap. Čcho byl obviněn ze čtrnácti trestných činů včetně porušení zákona o ochraně dětí před sexuálním zneužíváním a z šéfování zločinnému gangu, který natáčel a prodával videa se sexuálním zneužíváním za účelem zisku.

Byl obviněn také z toho, že jednomu ze svých kompliců nařídil, aby znásilnil nezletilou dívku, kterou vydíral kvůli videím, kde vystupovala nahá.

Podle obětí a prokuratury je trest nízký

Žalobci žádali pro Čchoa doživotí. Jedna z obětí uvedla v prohlášení, že Čcho a jeho komplicové jsou ztělesněné zlo a zaslouží si trest 2000 let. Mnohé jihokorejské ženy a dívky doufají, že případ je počátkem konce zneužívání žen ve skupinách na chatu.

Videa byla promítána od loňského května do letošního února v uzavřených placených chatovacích místnostech na aplikaci Telegram.

Případ vyvolal v Jižní Koreji velký rozruch. V březnu učinila jihokorejská policie bezprecedentní krok, když zveřejnila jméno Čchoa poté, co pět milionů lidí žádalo, aby byl podezřelý zbaven obvyklé anonymity, uvedla stanice BBC.

V březnu pak Čcho vyjádřil lítost nad svými činy: „Omlouvám se těm, kterým jsem ublížil. Díky, že jste šlápli na brzdu v životě ďábla, který se nedal zastavit.“

Policie uvedla, že v rámci vyšetřování zatkla dalších 124 podezřelých. Zadrženo bylo i 18 správců chatovacích místností na Telegramu a dalších sociálních sítích.

Otázka zneužívání žen na internetu je Koreji velmi žhavá, už loni byla rozbita podobná skupina.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků