Ri se podle jihokorejské agentury Jonhap po čtyřměsíční přestávce objevila v neděli po boku svého muže na koncertě ženské popové skupiny Moranbong a dalších kapel. Akce se pořádala v Pchjongjangu na oslavu prvního testu mezikontinentální balistické rakety, o níž ovšem Jižní Korea tvrdí, že její vývoj není dokončen. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Na záběrech, které severokorejské úřady z koncertu zveřejnily, však Ri není.

Publikum během vystoupení aplaudovalo skladbám jako Ať nám ostatní závidí či Píseň o raketě Hwasong a vedle Kima seděla řada osob, které vedou raketový program země včetně předsedy Akademie věd národní obrany, uvedla agentura Jonhap.

Spekulace o těhotenství i boji se sestrou

Sedmadvacetiletá Ri, která je sama zpěvačkou, se nikde neukázala už loni. [celá zpráva]

Veřejnost ji nespatřila devět měsíců, takže se spekulovalo i o tom, že by s Kimem mohla mít další dítě. Ri má s Kimem zhruba čtyřletou dceru Ču-ä. Později se spekulovalo o dalším těhotenství Ri, ale zpráva o porodu už se pak neobjevila.

Vůdce KLDR Kim Čong-un s manželkou Ri Sol-ču na archivní fotografii

Vůdce KLDR Kim Čong-un s manželkou Ri Sol-ču na archivní fotografii

FOTO: Profimedia.cz

Jiné hlasy hovoří o tom, že za upozaďováním Ri stojí možná Kimova mladší sestra Kim Jo-čong, která jako jediná z nejbližších vůdcových příbuzných figuruje v nejvyšším vedení země a s Kimovou manželkou, jež prý také není bez ambicí, údajně soupeří.