„Přesuneme pátrání na jih od míst, kde se hledalo. Ještě pracujeme na tom, jak moc na jih to bude,“ uvedl ředitel ATSB Martin Dolan.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle něj se experti soustředí na oblast vzdálenou 1800 kilometrů od města Perth, odkud je mezinárodní pátrání vedeno. Dolan upřesnil, že region už dříve prozkoumávala letadla, podmořský průzkum tam však uskutečněn nebyl, protože se pátrači soustředili na severnější oblast, kde byly zachyceny zvukové signály. Posléze se ale ukázalo, že nepocházely z černých skříněk letadla, ale z jedné z pátracích lodí. [celá zpráva]

 

Oblast, kde pátrala ponorka

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps

Australané k novému průzkumu pod hladinou najali soukromou firmu z Nizozemska. Ta bude zhruba tři měsíce mapovat terén dna, než se rozhodne, jaká technika bude nasazena k samotnému pátrání. V daném místě je podle úřadů šestikilometrová hloubka.

Letadlo s 239 lidmi na palubě zmizelo 8. března během letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Podle analýz se stočilo z neznámých důvodů na jih a zřítilo se v odlehlé části Indického oceánu.