Hlavní obsah
Koronavirus v Česku Foto: Novinky

V Česku se už pomalu začínají zotavovat lidé z nákazy COVID-19. První pozitivně nakažený byl oznámen 1. března, dobrou zprávu o skupině třech zotavených ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil o 16 dní později. 27. března máme 11 zotavených.

Koronavirus v Česku Foto: Novinky
Zotavení z koronaviru v ČR

27. března 2020 - 1 zotavený. V Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze se uzdravil první pacient z nemoci COVID-19 způsobené novým typem koronaviru. Celkový počet vyléčených v České republice se zvýšil na 11. Nemocnice o tom informovala na svém webu. Jde o první oznámené vyléčení od úterý.

24. března 2020 - 3 zotavení. Nemoc porazil starší muž, jež pobýval na infekčním oddělení v prostějovské nemocnici. Ve stejný den ohlásil ministr zdravotnictví další dva vyléčené a to z Ústeckého a Plzeňského kraje.

23. března 2020 - 1 zotavený. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, že se v prostějovské nemocnici z nemoci zotavil pětapadesátiletý Japonec

21. března 2020 - 1 zotavený. Nemocnice na Bulovce oznámila zotavení studentky z Ekvádoru.

20. března 2020 - 2 zotavení. Obyvatelka Děčína a žena z Frýdku-Místku, které se léčila ve Fakultní nemocnici Ostrava.

16. března 2020 - 3 zotavení. Mezi první zotavené Čechy z nemoci COVID-19 patří rodina z Děčína, která se vrátila ze zájezdu z Itálie. Z nemoci se tak dostali jak rodiče, tak i dcera. Podle ředitele infekčního oddělení Masarykovi nemocnice v Ústí nad Labem měla rodina lehčí průběh onemocnění.

COVID-19 v ČR

Vývoj nákazy COVID-19 v ČR

Nákaza koronavirem ve světě

.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků