Hlavní obsah
Daniel Craig a Lea Seydouxová Foto: Reuters

Obavy z komerčního debaklu odsunuly premiéru bondovky Není čas zemřít na listopad. Koronavirus by totiž výrazně ovlivnil návštěvnost.

Daniel Craig a Lea Seydouxová Foto: Reuters
Bondovka přesouvá premiéru na listopad kvůli koronaviru

Producenti ruší mezinárodní premiéru filmu v dubnu a stanovili novou na listopad.

„MGM, Universal a producenti Bonda Michael G Wilson a Barbara Broccoliová oznámili, že po pečlivém zvážení a vyhodnocení situace na světovém trhu kin se premiéra filmu Není čas zemřít odsouvá na listopad 2020. Film bude ve Velké Británii vypuštěn 12. listopadu a celosvětově, včetně USA, 25. listopadu 2020,” uvedli v tiskové zprávě.

Jde o čistě ekonomické rozhodnutí. Neúspěch komerčního a mimořádně drahého filmu na zahraničních trzích, hlavně v Asii, by byl pro producenty zdrcující. Snímek stál kolem 250 milionů dolarů. Už dříve byla kvůli nemoci Covid-19 způsobené novým koronavirem zrušena premiéra bondovky v Pekingu a celé čínské dubnové turné k propagaci filmu. Čínská kina úřady kvůli šíření nebezpečné nemoci zavřely.

Jde o poslední díl bondovské série, kde hraje agenta 007 britský herec Daniel Craig. V dalších rolích uvidíme Ralpha Fiennese (M), Naomie Harrisovou (Moneypenny) nebo Bena Whishawa (Q). Bondova protivníka ztvárnil Rami Malek, který hrál Freddieho Mercuryho ve snímku Bohemian Rhapsody.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků