Hlavní obsah
Prázdné regály v britských obchodech Foto: Profimedia.cz

V Británii hrozí kvůli nařízeným izolacím nedostatek potravin

Prázdné regály v supermarketech, problémy se zásobováním masa, nevyvezené popelnice, nedostatek policistů ve službě. Jen krátký výčet problémů, s nimiž se potýká Velká Británie poté, co skončily v samoizolaci stovky tisíc lidí poté, co byli vytrasováni. V týdnu od 8. do 15. července dostalo výzvu k samoizolaci rekordních 618 903 uživatelů trasovací aplikace britského zdravotnického systému NHS. Zaměstnavatelé tlačí na vládu, aby se upravila karanténní pravidla pro očkované, píše server týdeníku Focus.

Prázdné regály v britských obchodech Foto: Profimedia.cz
V Británii hrozí kvůli nařízeným izolacím nedostatek potravin

Britské úřady ve středu oznámily 44 104 potvrzených případů nákazy koronavirem za předcházející den. V nařízené desetidenní karanténě kvůli kontaktu s infikovaným je 1,7 milionu lidí. V mnohých odvětvích chybějí lidé. V supermarketech se nestíhají doplňovat potraviny do regálů nebo musí měnit otevírací doba. Problémy hlásí společnosti Tesco, Sainsbury’s či Waitrose.

„Jsme touto situací velmi znepokojeni, ale sledujeme ji,“ odvětil ministr na dotaz ohledně snímků prázdných regálů v některých supermarketech, které kolují na sociálních sítích. Nakupující si v příspěvcích stěžují, že v obchodech chybí maso, pečivo, ovoce, zelenina či toaletní papír.

Předseda Britské asociace zpracovatelů masa Nick Allen varoval, že dodavatelé jsou „na pokraji kolapsu“. V zemi hrozí nedostatek potravin v obchodech a paliv, napsala agentura Reuters.

„Zaměstnancům a dodavatelům obchodních řetězců, kteří během pandemie sehráli klíčovou roli, by mělo být umožněno pracovat, pokud poskytnou potvrzení o ukončeném očkování nebo negativní test na koronavirus. Musíme zajistit, že si lidé budou moci nakoupit jídlo a další zboží,“ uvedl Andrew Opie, šéf obchodního sdružení British Retail Consortium.

Upozornění s výzvou k desetidenní karanténě, které vysílá trasovací aplikace, narušilo i fungování škol a zdravotnického systému.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků