Hlavní obsah
Rakouský prezident Alexander Van der Bellen Foto: Leonhard Foeger, Reuters

Rakouského prezidenta přistihla policie v restauraci po povinné zavíračce

Rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena přistihla policie v jedné vídeňské restauraci v době, kdy měl mít podnik podle pravidel pro dobu pandemie už zavřeno. Van der Bellen se omluvil poté, co jej policie přistihla v jedné vídeňské restauraci v dob.

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen Foto: Leonhard Foeger, Reuters
Rakouského prezidenta přistihla policie v restauraci po povinné zavíračce

Policejní hlídka podle deníku Kronen Zeitung při běžné kontrole přistihla prezidenta i s manželkou na zahrádce italské restaurace, kde na stole měli objednané nápoje. Bylo už po půlnoci, přestože restaurace musí zavírat o jedenácté večer podle pravidel, které tento měsíc dovolily těmto podnikům opět otevřít.

Policie potvrdila přítomnost Van der Bellena. Prezident podle rakouské agentury APA vyjádřil politování. "Šel jsem se poprvé od vyhlášení protinákazových opatření najíst se dvěma přáteli a manželkou. Zapovídali jsme se a bohužel jsme ztratili přehled o čase," uvedl. "Je mi to opravdu líto. Byla to chyba," dodal.

Rakouský prezident má převážně jen ceremoniální roli. Pravidla stanovuje vláda kancléře Sebastiana Kurze, podotkla agentura AP.

Restauraci může hrozit pokuta až 30 000 eur (asi 818 000 Kč) za porušení otvírací doby v době pandemie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků