Hlavní obsah
Juan-les-Pins. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Petardy ve francouzském letovisku vyvolaly chaos, při úprku se zranili lidé

V panice, která vypukla v neděli večer v jihofrancouzském letovisku Juan-les-Pins po sérii výbuchů, se zranilo množství lidí. Exploze pocházely z petard vyhozených z auta, lidé se však obávali teroristického útoku. Lehká zranění utrpělo asi 40 z nich, informovala agentura AFP s odkazem na hasiče.

Juan-les-Pins. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Petardy ve francouzském letovisku vyvolaly chaos, při úprku se zranili lidé

Incident se odehrál ve čtvrti vyhlášené jazzovým festivalem a nočními bary. Podle místní rozhlasové stanice France Bleu Azur paniku vyvolaly výbuchy petard vyhozených z auta a zranění utrpěla čtyřicítka lidí.

Očití svědci se také zmiňovali o autě, jehož motor vydával rány jako výbuchy dělobuchů. Policisté zatím zkoumají záběry z pouličních kamer, aby zjistili příčiny incidentu.

40 lehce zraněných v panice

Lidé křičeli strachem

Deník Nice-Matin na svém webu zveřejnil fotografie a videa, zachycující dramatické okamžiky, kdy hosté prchali z teras kaváren před domnělou hrozbou. Paniku vyvolaly výbuchy, které zazněly okolo 22.30, následované výkřiky a úprkem. „Utekli jsme se ženou do hotelu. Slyšeli jsme lidi křičet: ,Rychle utečte, teroristé!'," vylíčil jeden ze svědků.

„Byl jsem na pláži, když se přivalila obrovská vlna lidí a všude vyvolávala paniku! Utekli jsme na toalety plážové restaurace a pak nás schovali v prodejně obuvi," dodal další.

Minulý měsíc v Nice, které leží nedaleko od Juan-les-Pins, najel atentátník s kamiónem do davu na pobřežní promenádě, odkud lidé sledovali ohňostroj k francouzskému státnímu svátku 14. července. Útok, ke kterému se přihlásil Islámský stát, si vyžádal 85 mrtvých a 435 zraněných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků