Hlavní obsah
Alexandr Lukašenko Foto: Reuters

Nedočkáte se! Lukašenko odmítá jít do izolace, i když se nakazil jeho spoluhráč

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko nehodlá podstoupit karanténu, i když byl mezitím kvůli nákaze koronavirem hospitalizován jeho spoluhráč, se kterým hrál před deseti dny hokej. Oznámila to běloruská média s odvoláním na prezidentovu mluvčí.

Alexandr Lukašenko Foto: Reuters
Nedočkáte se! Lukašenko odmítá jít do izolace, i když se nakazil jeho spoluhráč

„Prezident nebyl a nebude v izolaci, karanténě atd.," prohlásila podle serveru Tut.by Natalja Ejsmontová. Lukašenko podle ní nepokládá ani za potřebné podstoupit test na koronavirus. Naplněný pracovní program hlavy státu podle mluvčí svědčí o tom, že se Lukašenko cítí dobře. "Nedočkáte se!" vzkázala prezidentovým odpůrcům.

Prezidentův spoluhráč v amatérském hokejovém týmu byl nejprve hospitalizován s podezřením na zápal plic, později ale test potvrdil, že má koronavirus, poznamenala agentura Reuters.

Bělorusko, které má přibližně 9,5 milionu obyvatel, má 6723 potvrzených případů nákazy, 55 pacientů zemřelo.

Lukašenko, který vládne Bělorusku železnou rukou už déle než čtvrt století, opakovaně zlehčoval obavy z pandemie jako "psychózu" a navrhoval prevenci v podobě sklenky vodky a návštěvy sauny. Nepřestal ani hrát hokej před davy diváků. Amatérské mistrovství, které Lukašenkův tým vyhrál, se hrálo až do finále 11. dubna, připomněl Reuters. "Tady není žádný virus. Vidíte nějaký létat kolem?" odpověděl Lukašenko na otázku novináře ohledně hokeje v době pandemie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků