Hlavní obsah
Miroslav Marček Foto: TV Markíza

Kuciakův vrah chce dohodu o vině a trestu

Bývalý profesionální voják Miroslav Marček (36), který se před časem přiznal k loňské vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka (27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (27), usiluje podle deníku Nový čas o dohodu o vině a trestu. Podobně postupuje i další obviněný z vraždy Tomáš Szabó (41), který měl dělat Marčekovi v den vraždy řidiče.

Miroslav Marček Foto: TV Markíza
Kuciakův vrah chce dohodu o vině a trestu

Podle Nového času oba spolupracují na vyřešení případu a mají být vyčleněni k samostatnému soudnímu řízení.

„Tuto informaci nemohu potvrdit,“ řekla Szabóova obhájkyně Ivana Kochanská. Marčekův právní zástupce Martin Endrödy to odmítl jakkoli komentovat. „Marček a Szabó mohou teoreticky dostat podobné snížení trestu jako Andruskó,“ připustil právník Róbert Bános.

Řeč je o dalším obviněném, kterým je zprostředkovatel vraždy Zoltán Andruskó, jenž od začátku spolupracuje s policií, v případě vystupuje jako svědek a s prokurátorem uzavřel dohodu o vině a trestu. Dohodu musí ještě schválit specializovaný trestní soud. Tím by si Andruskó mohl výrazně snížit trest. Nový čas odhaduje, že by mohl strávit za mřížemi jedenáct let.

„U hlavního přelíčení by tak na lavici obžalovaných mohli zasednout pouze Marian Kočner (56) a Alena Zsuzsová (45),“ upozornil list Nový čas. Kočner a Zsuzsová jsou podle policie údajnými objednavateli vraždy.

Celý soudní proces by tak mohl mít rychlejší spád. „Vyšetřovací spis má přes 25 tisíc stránek a desítky příloh. Obžaloba má 93 stránek,“ uvedla mluvčí úřadu speciální prokuratury Jana Tökölyová. Marček se v průběhu vyšetřování k vraždě přiznal. Policie původně považovala za střelce Szabóa.

Prokurátor speciální prokuratury podal letos v říjnu k soudu obžalobu vůči čtyřem obviněným v případě vraždy novináře a jeho snoubenky. „Za úkladnou vraždu mladého páru hrozí čtveřici Marček, Szabó, Zsuzsová a Kočner doživotí,“ konstatoval Nový čas.

Novinář Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli zastřeleni 21. února 2018 ve svém domě v obci Veľká Mača v okrese Galanta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků