Hlavní obsah

Francouzské policisty obžalovali kvůli útoku na černošského producenta

Ve Francii obžalovali čtyři francouzské policisty, kteří zbili černošského hudebního producenta, uvedly agentura AFP a stanice FranceInfo. Dva zůstanou nadále ve vazbě, dva budou vyšetřováni na svobodě, ale jsou pod soudním dozorem, uvedla agentura Reuters.

Francouzské policisty obžalovali kvůli útoku na černošského producenta

Obviněni jsou ze záměrného použití násilí s využitím zbraní a z použití rasistických výrazů, uvedl pařížský prokurátor Remy Heitz.

Producent Michel Zecler vypověděl, že policisté 21. listopadu vtrhli do jeho studia a skočili na něj. Před studiem šel bez roušky, což je v rozporu s nařízeními. Když spatřil policejní auto, zamířil do studia, aby se vyhnul pokutě. Policisté ho následovali, vnikli za ním do místnosti, bili ho a rasisticky mu nadávali.

Kvůli napadení producenta a bezpečnostnímu zákonu, který zakazuje šířit fotografie policistů, se v sobotu v Paříži demonstrovalo v ulicích, což vyústilo v násilné střety protestujících s policisty.

Francouzský prezident Emmanuel Macron jednání policistů odsoudil jako ostudné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků