Bouhlel byl ženatý a měl tři děti. Zdroje, na které odkazuje agentura Reuters, už nedoplnily, zda si ponechal tuniské občanství, ani zda se v Tunisku v poslední době zdržoval. V rodném městě se ale naposledy objevil před několika lety.

Články k pokusu o převrat v Turecku
Část turecké armády se pokusila o ozbrojený převrat
Erdogan: Byla to zrada, pučisté zaplatí vysokou cenu
Proč převrat v Turecku nevyšel
Erdogan čistí Turecko od „viru”. Pozatýkáno šest tisíc lidí
Turecké vojáky po neúspěšném převratu lynčovali v ulicích
Vydejte duchovního Gülena, vzkázal Erdogan do Washingtonu
Nejezděte do Ankary a Istanbulu. U moře buďte opatrní, vyzývá Čechy ministerstvo
Rozhodnutí o odletu do Turecka je na každém turistovi, tvrdí cestovky

Podle agentury AFP Mohamed Lahouaiej Bouhlel v oblasti Nice žil a živil se jako profesionální řidič. U místní policie měl záznamy, všechny ale byly vedeny kvůli drobné kriminalitě.

O tom, že by měl Bouhlel vazby na teroristy, francouzské tajné služby nevěděly a Tunisan nefiguroval ani na seznamu nebezpečně zradikalizovaných muslimů.

The moment police surround and shoot #NiceAttack driver Mohamed Lahouaiej Bouhlelhttps://t.co/VYjcvvQLtV— The Telegraph (@Telegraph) July 15, 2016

Provolával Alláhu akbar, píše bulvár

Britský list The Daily Mail napsal, že při čtvrtečním masakru provolával Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

The Daily Mail a další ostrovní bulvární média jsou nicméně jediná, která referují o tom, že byl Mohamed Lahouaiej Bouhlel radikální islamista. Oficiální místa zatím motiv nezmiňují.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Policisté začali chvíli po útoku v Nice střílet na kabinu nákladního vozu

Jisté je to, že si Bouhlel vypůjčil několikatunový kamión a ve čtvrtek večer se s ním vřítil na promenádu, která byla plná korzujících lidí.

Bilance neštěstí je nejméně 84 mrtvých a víc než 100 zraněných. Svědci hovoří o tom, že lidé padali jako kuželky. [celá zpráva]

Útok byl podle všeho dobře připravený, Bouhlel se vydával za zmrzlináře. Zaútočil navíc ve chvíli, kdy se na promenádu scházeli lidé, aby se podívali na slavnostní ohňostroj při příležitosti výročí pádu Bastily. Ten je ve Francii významným státním svátkem, protože právě pádem Bastily začala Velká Francouzská revoluce.

Francouzský prezident Francois Hollande po útocích prohlásil, že šlo o teroristický útok a že bude výjimečný stav v zemi prodloužen o další tři měsíce. Veškeré bezpečnostní složky v zemi jsou v plné pohotovosti.