Na Krymu žije od 18. století řecká menšina, po rozhodnutí diktátora Josifa Stalina o jejich deportaci koncem druhé světové války jich na Krymu zůstalo jen několik tisíc. Podle Kammenose je dnes jejich úkolem stát se prostředníky mezi Ruskem na jedné straně a Evropskou uniíNATO na straně druhé.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

"Řecké obyvatelstvo na Krymu mělo vždy těsné svazky s místními Rusy. Patříme ke stejné církvi, věříme ve stejné hodnoty. Rusko proto nemohlo neochránit Řeky od ukrajinské fašistické vlády," uvedl řecký ministr.

Kammenos se v Moskvě účastní každoroční bezpečnostní konference, kterou ale západní účastníci letos ignorovali. Ministr, kterého do koaliční řecké vlády vyslala pravicová nacionalistická strana Nezávislí Řekové, je podle serveru Gazeta na konferenci jediným západním hostem.

Řecká vláda se snaží udržovat těsné vztahy s Ruskem a důrazně se staví proti západním sankcím uvaleným na Rusko po ruské anexi Krymu a proruském povstání v Donbasu. Premiér Alexis Tsipras minulý týden v Moskvě zopakoval, že jeho země se sankcemi nesouhlasí a pokusí se zablokovat jakékoli snahy o jejich další zpřísnění. [celá zpráva]