Agentura DPA s odvoláním na informace policie uvedla, že dva navrátilce ze Sýrie zatkli příslušníci speciálních jednotek ráno v jejich bytech v Mönchengladbachu a Herfordu. Ani jeden prý nekladl odpor.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle spolkového státního zastupitelství v Karlsruhe oba muži – Mustafa C. a Sebastian B. ve věku 26 a 27 let – podstoupili na Blízkém východě bojový výcvik a připojili se k zahraničním teroristickým skupinám.

V březnu, respektive v srpnu 2013 muži odjeli přes Turecko do Sýrie. Poté zajišťovali zásobování na frontové linie. Mladší z dvojice měl kromě toho na starost propagandu v rámci své bojové skupiny.

Zatímco starší muž se do Německa vrátil už v polovině listopadu 2013, mladší setrval v Sýrii s přestávkami až do září loňského roku. [celá zpráva]

Bojovník zadržený v Praze stanul před soudem

Německé úřady se obávají možných teroristických útoků, které by v zemi mohli páchat islamisté, kteří se vracejí ze Sýrie nebo Iráku, kde se připojili k Islámskému státu či jiným podobným uskupením. Tyto obavy se zvýšily i v dalších evropských zemích po nedávných vražedných útocích v Paříži.

V Mnichově začal v úterý soud s jiným sedmadvacetiletým Němcem, který se údajně v Sýrii zapojil do občanské války v řadách jedné z tamních teroristických skupin. Loni při návratu ze Sýrie byl zadržen v Praze.