Minulý týden Španělsko doručilo na Slovensko evropský zatykač na Kukučovou. Ta měla začátkem dubna v Španělsku zastřelit anglického milionáře Andrewa Bushe. Kukučová se objevila na Slovensku několik dní po vraždě a dobrovolně se přihlásila na policii. Slovence ve Španělsku hrozí 10 až 25 let vězení.

Žena byla umístěna do vydávací vazby. „Soudce vyhověl návrhu prokurátora, aby nedošlo ke zmaření účelu řízení o evropském zatýkacím rozkazu. Proti tomuto rozhodnutí nebyla zatím podaná stížnost, obhájce si ponechal zákonnou lhůtu tří dnů na rozmyšlenou,“ uvedl mluvčí krajského soudu v Trenčíně Roman Tarabus. Pokud bude stížnost podaná, její vydávání se může zdržet.

Obhájce Matúš Gemeš tvrdí, že události ve španělském letovisku Costa del Sol se odehrály jinak, než bylo prezentováno.

„Z pohledu důkazního stavu, který znám, jsou splněny podmínky k tomu, aby bylo možné celé řízení posuzovat jako konání v nutné obraně, což není trestné. Na Slovensku nikdo nezkoumá, co je předmětem skutku ani předmětem obvinění. Ta situace je v podstatě taková, že jsou splněny podmínky k tomu, aby byla vydána na území Španělska za účelem trestního řízení,“ uvedl Gemeš.