“To je ta chvíle, kdy Nicolas Sarkozy jasně ukazuje, co si opravdu myslí o vetu Davida Camerona,” napsal deník The Daily Mail.

Ze záběrů televizní stanice SkyNews je patrné, že státníci míjící se v opačném směru se s předstihem viděli. Sarkozy vešel do konferenčního sálu a pozdravil jednu delegátku.

Když postoupil dál, právě se proti němu rychlým krokem přibližuje Cameron. Sarkozy se ale rychle vytočí doprava a spíše pokývne muži sedícímu za Cameronem u stolu. Jen o vteřinu později ho míjí britský premiér, který použije ruku již napřaženou k pozdravu ke zdánlivě přátelskému poklepání po Sarkozyho rameni.

David Cameron už napřahoval ruku.

David Cameron už napřahoval ruku, ale Sarkozy raději pozdravil muže sedícího bokem za jeho zády.

FOTO: Repro SkyNews, Novinky

Ovšem i Cameronova rychlá chůze by se po rozkolu v názorech na budoucnost eurozóny dala interpretovat jako snaha mít rychle Sarkozyho "z krku".

Už ho okřikoval

Nicolas Sarkozy už na ranní tiskové konferenci horko těžko skrýval škodolibou radost, když oznamoval, že dohoda evropské sedmadvacítky ztroskotala kvůli britským obstrukcím.

Francouzský prezident se už v říjnu pustil dětinsky zhurta do Camerona, když mu podle deníku Guardian řekl, že neustále eurozónu kritizuje a že promeškal příležitost sklapnout.

Čtěte také: Velký evropský rozvod, tak vidí summit v Británii
Nicolas Sarkozy jako by Davida Camerona neviděl.

Nicolas Sarkozy jako by Davida Camerona neviděl.

FOTO: fotobanka Profimedia