Hlavní obsah
 

Němci evakuovali z Číny i dva lidi s koronavirem

Německé úřady potvrdily přítomnost nového typu koronaviru u dvou pasažérů, kteří se v sobotu vrátili z čínského města Wu-chan armádním speciálem do Německa. Pacienti byli podle agentury DPA posláni na frankfurtskou univerzitní kliniku. Dosud Německo hlásilo osm nakažených.

 
Němci evakuovali z Číny i dva lidi s koronavirem

Německý vojenský speciál s téměř 130 lidmi přistál v sobotu odpoledne ve Frankfurtu. Většina evakuovaných stráví z preventivních důvodů dva týdny na izolaci v kasárnách na letecké základně Germersheim ve spolkové zemi Porýní-Falc, asi 100 kilometrů jižně od Frankfurtu. Úřady v neděli ujistily, že lidem v Germersheimu nehrozí žádné nebezpečí.

Lidé na letišti ve Wu-chanu před nástupem na evakuační let do Evropy

Foto: Arek Rataj, ČTK/AP

„Dotyčné osoby tento nález přijaly vyrovnaně a byly izolovány,” uvedly ve společném prohlášení německé letectvo, Německý Červený kříž a město Germersheim,„ k nově potvrzeným případům.

Už během sobotního letu bylo na palubě německého speciálu izolováno 11 osob, které byly převezeny na frankfurtskou kliniku hned po příletu. U nich zatím nebylo nakažení virem prokázáno.

Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem po příletu letounu s evakuovanými lidmi z Číny

Foto: Roessler Boris, ČTK

Své občany z 11milionového Wu-chanu, který je ohniskem epidemie, evakuuje také Francie. Na palubě už druhého k tomu určeného francouzského speciálu, jehož přistání ve Francii se očekává v neděli odpoledne, jsou lidé 30 národností, včetně pěti Čechů a dvou Slováků.

Francouzský letoun má po mezipřistání na jihu Francie odletět na belgické vojenské letiště Melsbroek u Bruselu. Čechy by odtud pak měl do vlasti přepravit český vládní speciál. Po příletu do Prahy si české občany vyzvedne pražská záchranná služba a odveze je do Nemocnice na Bulovce.

Autobus odváží evakuované Němce, kteří přiletěli z Číny

Foto: Frank Rumpenhorst, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků