Hlavní obsah
 

Atentáty způsobily Belgii škody za 400 miliónů eur

Na 400 miliónů eur (10,8 miliardy Kč) se podle předběžných odhadů vyšplhají škody, které belgickému hospodářství způsobily úterní teroristické útoky. S odvoláním na ekonoma Petera Vanden Houtea o tom ve středu informoval list L'Avenir. Hospodářské ztráty prý mohou v závislosti na vývoji situace ještě vzrůst.

 
Atentáty způsobily Belgii škody za 400 miliónů eur

„Pokud přetrvá teroristická hrozba nebo pokud budou spáchány dokonce ještě další útoky, mohly by škody (způsobené belgickému hospodářství) ještě vzrůst," uvedl Vanden Houte.

Podle jeho předběžného odhadu by se mohly škody vyšplhat až na 0,1 procenta HDP, což je uvedených zhruba 400 miliónů eur.

Policie v ulicích Bruselu

Foto: Reuters

„Opravy jsou přitom jen malou částí. Uzavřené zůstaly v úterý kavárny, restaurace, obchody a hrozí, že do nich zákazníci nezavítají ani v následujících dnech," uvedl ekonom.

„Je rovněž pravděpodobné, že těmto podnikům uškodí i nová bezpečnostní opatření. Zahrnout do škod je potřeba také náklady na uzavření letiště, které se podle některých mohou vyšplhat až na deset miliónů eur denně, i na paralyzovanou hromadnou dopravu," dodal Vanden Houte.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků