Hlavní obsah
 

Rusové obsadili opuštěnou americkou základnu v Sýrii. Přiletěli bitevními vrtulníky

Rusko poslalo bitevní vrtulníky a vojenské policisty na leteckou základnu v severní Sýrii, odkud před časem odešli američtí vojáci. V pátek o tom informovala ruská televize Zvezda.

 
Rusové obsadili opuštěnou americkou základnu v Sýrii. Přiletěli bitevními vrtulníky

Televize odvysílala záběry, na nichž ozbrojení vojenští policisté přilétají na základnu v provincii Halab nedaleko hranice s Tureckem a začínají ji zajišťovat. Podle Zvezdy má komplex sloužit jako distribuční centrum humanitární pomoci pro místní obyvatelstvo. Ovládají ho jednotky syrské vlády, která je spojencem Moskvy.

Rusové v amerických noclehárnách

„Ženisté nyní procházejí a prohledávají každou budovu, aby se ujistili, že v ní nezůstaly nějaké výbušniny nebo něco, co by nás mohlo překvapit,“ řekl v televizi Zvezda vysoce postavený příslušník ruské vojenské policie. Na záběrech se také objevilo vybavení, které sloužilo americkým vojákům, jako jsou prostředky pro ošetření popálenin od slunce, noclehárny a tělocvična. Stažení amerických vojáků ze Sýrie minulý měsíc nečekaně ohlásil prezident USA Donald Trump.

Televize Zvezda ve čtvrtek oznámila, že Rusko na severovýchodě Sýrie na hranicích s Tureckem začalo budovat vrtulníkovou základnu. Ruské ozbrojené síly v současné době provozují v této blízkovýchodní zemi leteckou základnu Hmímím a také námořní základnu Tartús.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků