Hlavní obsah
abú Bakr Bagdádí na snímku z roku 2014 Foto: Reuters Tv, Reuters

Informace k dopadení Bagdádího jsme poskytli my, tvrdí Irák a SDF

Informace k dopadení hlavy Islámského státu abú Bakra Bagdádího poskytl Američanům podle svého tvrzení Irák a k podílu se přihlásila i arabsko-syrská koalice SDF. Bagdádího smrt v neděli oficiálně oznámil americký prezident Donald Trump.

abú Bakr Bagdádí na snímku z roku 2014 Foto: Reuters Tv, Reuters
Informace k dopadení Bagdádího jsme poskytli my, tvrdí Irák a SDF

Šéf Bílého domu v souvislosti s operací v provincii Idlib na severozápadě Sýrie poděkoval za pomoc Rusku, Sýrii, Turecku a Iráku a rovněž Kurdům, kteří přispěli cennými informacemi.

"Po neustálém sledování během celého roku a po vytvoření speciální pracovní skupiny byla irácká zpravodajská služba na základě přesných informací schopna lokalizovat místo v syrské provincii Idlib, kde se nacházel vůdce teroristů z DAIŠ abú Bakr Bagdádí a ti, kteří ho doprovázejí," uvedla ve svém prohlášení irácká armáda. DAIŠ je arabskou zkratkou pro Islámský stát.

Zásluhy na dopadení Bagdádího si připisuje i arabsko-kurdská koalice Syrské demokratické síly (SDF). Jak uvedl jeden z jejích vůdců Redur Xelil, jednotky koalice nyní zintenzivní své úsilí dopadnout členy spících buněk Islámského státu.

Velitel SDF Mazlúm Abdí, který americkou akci označil za "úspěšnou a historickou operaci", na Twitteru napsal, že šlo o "výsledek společné výzvědné práce" s USA. Arabsko-kurdská koalice podle něj v této záležitosti s Američany spolupracovala pět měsíců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků