Po jednání šéfů diplomacií RuskaUSA se ale podobná prohlášení o shodě ohledně amerických útoků v médiích neobjevila.

"Včera jsme o tom velmi podrobně hovořili s ministrem zahraničí USA a došli jsme k názoru, že podobné útoky by se neměly opakovat," řekl dnes Lavrov. Ruský ministr rovněž prohlásil, že raketový útok USA na syrskou leteckou základnu Šajrát z minulého pátku sehrál "krajně provokativní úlohu".

Po středečním jednání šéfa americké diplomacie Rexe Tillersona s Lavrovem a posléze s prezidentem Vladimirem Putinem podobná prohlášení o shodě názorů na veřejnosti nezazněla. Tillerson pouze uvedl, že USA i Rusko se shodují v tom, že pro boj s terorismem je nutná jednotná a stabilní Sýrie.

V hodnocení chemického útoku v syrském Chán Šajchúnu ze 4. dubna, na něž USA reagovaly náletem na syrskou leteckou základnu, se Tillerson s Lavrovem ani ve středu před novináři neshodli. USA viní z chemického útoku syrský režim, který to ale odmítá. Také syrský spojenec Moskva tvrdí, že toxický plyn unikl ze skladu zbraní islamistů.

Syrský ministr zahraničí Mualim přijel do Moskvy i na třístranné jednání o situaci v Sýrii, jehož se v pátek kromě Lavrova zúčastní také íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf.