Radikálové video pořízené na neupřesněném místě v Sýrii nazvali: Na co čekáte? Skupina bojovníků džihádu v něm stojí u ohně, do něhož padají francouzské cestovní doklady.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Toto je vzkaz muslimům, kteří stále žijí v zemi bezvěrců, od vašich francouzských bratří, kteří vykonali (náboženskou emigraci) hidžru. Jak můžete přijímat práci v zemi bezvěrců, když vám Alláh umožnil působit nejlepší skutky? Džihád je cesta Alláhova,“ pronáší francouzsky muž, který se představil Abú Usáma Al-Faranci.

Další krajan, který se představuje jako Abú Marjam Al-Faranci, dodává, že on a jeho spolubojovníci s nepřáteli islámu, a zvláště Francií, zatočí. „Mudžáhidové po celém světě nebudou váhat, aby vám uřezali hlavy, kdekoliv se naskytne příležitost. Budete mít strach vydat se jen na trh,“ pohrozil.

Symbolické pálení pasů zahraničních bojovníků Islámského státu je běžné, na internetu koluje množství záznamů z těchto akcí.

Francouzské úřady odhadují, že v řadách radikálů v Sýrii a Iráku bojuje okolo tisíce jejich občanů. Nejméně dva z nich působí v jednotce, která nedávno na severu Sýrie povraždila zajaté syrské vojáky. [celá zpráva]

Video

Mezi islámskými radikály, kteří popravili syrské vojáky, jsou i Evropané