Muži, kteří údajně pocházejí z Amsterdamu, Rotterdamu a Bredy, v minulosti sloužili v armádě. „Jsou to vycvičení chlapi se spoustou zkušeností, také ze zahraničních misí. Jsou velice disciplinovaní a nepijí alkohol, dokonce ani na našich večírcích,“ řekl médiím jejich kolega z klubu Klaas Otto.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Do Iráku se vypravili, protože je zděsil postup Islámského státu v Iráku. „Když viděli fotografie s uťatými hlavami, rozhodli se něco udělat,“ vylíčil Otto.

Podle mluvčího nizozemské prokuratury Wima de Bruin motorkáři zákon neporušili, když se přidali k cizím silám, dokud to není teroristický Islámský stát nebo militantní Kurdská strana pracujících (PKK). Pokud by existovaly důkazy, že Nizozemci vraždí anebo znásilňují, pak „by to, samozřejmě, bylo něco jiného“.

Podle magazínu Der Spiegel pomáhají kurdským jednotkám i motorkáři z Německa, konkrétně z klubu Median Empire z Kolína nad Rýnem, v němž se sdružují převážně Kurdové.