Bývalý ženista syrské armády uvedl, že jen v oblasti Hasaníji u hranic s Tureckem od začátku března zneškodnil se svými přáteli 300 min.

O zaminovávání hranice informovala agentura AP už loni v listopadu. Tehdy se odvolávala také na jednoho ze syrských představitelů s tím, že miny jsou kladeny hlavně na pomezí s Libanonem. Tvrdil, že cílem je zamezit pašování zbraní do Sýrie.

Během již rok trvajících protestů, které režim potlačuje s nasazením armády, uteklo ze svých domovů na 230 000 Syřanů, uvádí ve své zprávě vysoký komisař OSN pro uprchlíky v Sýrii Panos Moumtzis. Přibližně 30 000 se jich dostalo do zahraničí a 200 000 jej jich bez domova ve své vlasti zmítané tvrdými boji. Dodal, že denně se stovky Syřanů pokoušejí  přejít hranice s Libanonem, Tureckem a Jordánskem.

Zpravodaj BBC uvedl, že denně přichází do tureckého uprchlického tábora v Hataji 200 lidí. Někteří z nich mají utržené končetiny. Turecký premiér Recep Erdogan v souvislosti s novou uprchlickou vlnou v minulém týdnu znovu vyzval k vytvoření humanitárního koridoru.

Násilnosti v Sýrii si podle nejnovější bilance OSN vyžádaly už nejméně 8000 obětí. Jsou mezi nimi i ženy a děti. Konec občanské války se zatím zdá být v nedohlednu.