Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Patrick Semansky, ČTK/AP

Soud v USA zamítl snahu o zastavení vydání knihy Trumpovy neteře

Newyorský soudce se ve čtvrtek odmítl zabývat žádostí bratra prezidenta Donalda Trumpa o zastavení vydání knihy prezidentovy neteře Mary. Dílo je podle dostupných informací k Trumpovi značně kritické. Soudce Kelly řekl, že nemá pravomoc se k případu vyjádřit, informovala agentura AP.

Americký prezident Donald Trump Foto: Patrick Semansky, ČTK/AP
Soud v USA zamítl snahu o zastavení vydání knihy Trumpovy neteře

Mary Trumpová je dcerou prezidentova již zesnulého staršího bratra Freda Trumpa juniora. Kniha nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Podle internetového popisku dílo odhaluje "traumata, ničivé vztahy a tragickou kombinaci zanedbávání a zneužívání" v Trumpově rodině.

Kniha má vyjít 28. června a cílem žádosti Roberta Trumpa, prezidentova bratra, bylo zajistit si soudní příkaz, který by vydavatelskému domu Simon & Schuster zakázal její zveřejnění. Podle Roberta totiž Mary podepsala před několika desetiletími při dědickém řízení dohodu, která jí mimo jiné zavazuje k mlčenlivosti ohledně vyjednávání a vztahů s příbuznými. Dohoda se týkala pozůstalosti po Fredu Trumpovi staršímu, prezidentově otci.

Právník Mary Trumpové rozhodnutí soudu do aféry nezasahovat uvítal. "Doufáme, že toto rozhodnutí záležitost ukončí. Demokracii prospívá volné šíření myšlenek a tento soud, ani žádný jiný, nemají pravomoc porušovat ústavu tím, že by dopředu bránil základnímu politickému vyjádření," poznamenal. Bílý dům zatím věc nekomentoval.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků