Hlavní obsah
Harvey Weinstein odchází od soudu. Foto: Brendan Mcdermid, Reuters

Producent Weinstein se dohodl na odškodnění svých údajných obětí, vyplatí jim miliony

Americký filmový producent Harvey Weinstein, který se zodpovídá z obvinění ze sexuálních útoků a znásilnění, dosáhl dohody o odškodnění většiny svých údajných obětí, napsal list The New York Times. Weinstein se zavázal vyplatit odškodné ve výši 25 milionů dolarů (570 milionů korun). Velká část žalob by tak podle newyorského listu měla být stažena.

Harvey Weinstein odchází od soudu. Foto: Brendan Mcdermid, Reuters
Producent Weinstein se dohodl na odškodnění svých údajných obětí, vyplatí jim miliony

Přes 30 hereček a bývalých zaměstnankyň jeho podniků, které producenta zažalovaly pro sexuální útoky a zvrhlé chování, s dohodou podle právníků souhlasí. Peníze vyplatí pojišťovny, které mají smlouvu s Weinsteinovými firmami, sám obviněný ze svého nezaplatí nic. Nebude ani nucen přiznat jakékoli pochybení. Dohodu musí ještě potvrdit soud.

Podmínky dohody nejsou jasné, napsal list. Je jen známo, že 18 obětí si rozdělí 6,2 milionu dolarů, přičemž žádná z nich nedostane víc než půl milionu. Jednou z poškozených je herečka Katherine Kendallová, která dohodu komentovala: „Nelíbí se mi to, ale nevím, co bych jiného mohla dělat.“

Weinsteina ze sexuálního násilí a zvrhlého chování obvinilo celkem přes 80 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Producent všechna obvinění odmítá a tvrdí, že nejednal proti vůli žen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků