Čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock, jehož motiv zatím není znám, začal střílet z nejméně 8 zbraní do davu lidí v neděli večer (pondělí ráno SELČ) při koncertu zpěváka Jasona Aldeana. [celá zpráva]

„Byl jsem blízko pódia. Asi šest řad od něj, (Aldean) zrovna zpíval,“ vybavuje si podle CNN účastnice koncertu Monique Dumasová poslední okamžiky před útokem.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Střelba v Las Vegas zachycená návštěvníkem koncertu

Když masakr začal, Dumasová i její sestra Rachel Dekerfová si nejdřív myslely, že slyší zábavní pyrotechniku. „Uslyšely jsme něco jako rozbíjení skleněných lahví. Začaly jsme se rozhlížet a o několik vteřin později jsme uslyšely takové ,pop, pop, pop'. Nejdřív jsme si myslely, že jde o rachejtle,“ řekla Dumasová Sky News. Byla to ale střelba z automatické zbraně.

Video

Expirované video

Střelba v Las Vegas

 

Hororový výjev

„Viděli jsme, jak těla zastřelených lidí padala na zem. Kvůli koncertu to bylo hodně osvětlené, viděli jsme na zemi nahromaděné desítky těl. Uvědomili jsme si, že se před námi odehrává masakr,“ cituje Sky News dalšího svědka Jacka Freedmana.

Lidé padali jeden na druhého

„Střelba pořád nepřestávala, trvala deset nebo patnáct minut. Utíkali jsme, abychom si zachránili holý život,“ líčila CNN Dekerfová. Pořadatelé ve žlutých tričkách na účastníky koncertu křičeli, aby utíkali.

Jedna ze svědkyň masakru v Las Vegas nedaleko místa střelby.

Jedna ze svědkyň masakru v Las Vegas nedaleko místa střelby

FOTO: John Locher, ČTK/AP

Na místě rychle propukla panika. Zoufalí lidé padali jeden na druhého. „Každý se schovával, kde mohl. Schovávali se na tribunách, za sloupy, kde to šlo. Každý nám říkal, abychom utíkali tak rychle, jak můžeme. Běželi jsme s manželem k autu a také pod ním se schovávali lidé,“ uvedla Dumasová.

Než policie útočníka zneškodnila, stačil zastřelit nebo postřelit na tři stovky lidí.  [celá zpráva]