Článek
Goodová byla americká občanka narozená ve státě Colorado, tudíž se jí probíhající zásah proti migrantům v Minneapolis a sousedním St. Paul neměl prakticky vůbec týkat. Podle jejího bývalého manžela na agenty ICE narazila poté, co do školy odvezla svého šestiletého syna, a se současnou partnerkou se vracela zpět domů, uvádí lokální televize WEAU.
Ověřené video incidentu pořízené očitými svědky ukazuje, že jeden z agentů požadoval, aby otevřela dveře auta a sáhl po klice. Když se auto rozjelo, jiný z agentů vytáhl zbraň a na Goodovou z bezprostřední blízkosti minimálně dvakrát vystřelil. Další videa z místa činu ukazují rozrušenou ženu, která křičí: „Je to moje žena! Nevím, co mám dělat!“
Here’s the best angle of the ICE shooting in Minneapolis. Absolutely unnecessary. The victim is reported to be a legal observer and U.S. citizen. pic.twitter.com/mbq1bYwW9U
— Houtan Yaghmai, Esq. (@houtan_esq) January 7, 2026
Trumpova verze
Videa střelby do značné míry vyvrací tvrzení Trumpovy administrativy, podle nichž agent střílel v sebeobraně, protože Goodová chtěla do něj a jeho kolegů najet. To však Trumpovi nezabránilo, aby na vlastní sociální síti Truth Social svým příznivcům nepředložil prokazatelně nepravdivou verzi událostí.
Goodová podle prezidenta „násilně, úmyslně a zlomyslně přejela agenta ICE, který ji zjevně střelil v sebeobraně“. Ačkoliv je z videí z místa činu jasné, že zastřelená žena nikoho nepřejela, Trump přesto tvrdí, že „lze jen těžko uvěřit, že agent vůbec přežil“. Křičící partnerku Goodové pak Trump označil za „profesionální agitátorku“.
Svou verzi událostí Trump doložil sdíleným videem incidentu pořízeným z velké dálky a z takového úhlu, že na něm není prakticky nic vidět. Internet přitom po střelbě zaplavily záběry s mnohem větší výpovědní hodnotou.
Možnost, že by jeho exmanželka mohla být teroristkou, vyvrátil i bývalý manžel Goodové, který řekl, že to nebyla žádná aktivistka a neví o tom, že by se někdy vůbec zúčastnila jakéhokoliv protestu.
Naopak Goodovou popsal jako oddanou křesťanku, která se v mládí účastnila misionářských cest. Na univerzitě ve Virginii studovala kreativní psaní a v roce 2020 za jedno ze svých děl získala školní ocenění. S prvním manželem měla nyní patnáctiletou dceru a dvanáctiletého syna. Šestiletého chlapce, kterého krátce před střelbou odvezla do školy, měla s druhým manželem, jenž v roce 2023 zemřel.
„Renee byla jednou z nejlaskavějších osob, které jsem kdy poznala. Byla extrémně soucitná. O lidi se starala celý život. Byla milující, odpouštějící a láskyplná. Byla úžasná lidská bytost,“ popsala Goodovou její matka Donna Gangerová.

Obrázek zastřelené Renee Nicole Goodové na sloupu v Minneapolis


