„Věc se má tak, že jsou lidé (republikáni), kteří říkají: ‚Rozhodně s ním nesouhlasíme, odsuzujeme ho…, ale stále ho podporujeme.’ Oni se stále domnívají, že by měl být prezidentem. To mi nedává smysl,“ řekl Obama na předvolebním mítinku na podporu Hillary Clintonové ve městě Greensboro v Severní Karolíně.

S takto nelichotivými poznámkami na adresu žen by Trump podle Obamy nedostal práci ani v supermarketu, natož v Oválné pracovně. „Jsme v situaci, kdy lidé říkají personálu, že (něco takového) nebudou tolerovat ani při přijímání do zaměstnání v 7-Eleven (obchodní řetězec pozn. red.),” řekl Obama.

Konečně mám volné ruce a mohu bojovat za Ameriku, libuje si Trump.

Na volebním mítinku Clintonové byli slyšet i příznivci Trumpa, kteří prezidenta několikrát přerušili křikem. „To je skvělé, takhle funguje demokracie,“ nenechal se rozhodit šéf Bílého domu.

V noci na středu se ozval i sám Trump. A jako vždy tak učinil po svém. Prohlásil, že nestojí o podporu republikánského předsedy Sněmovny reprezentantů Paula Ryana, který veřejně prohlásil, že jej nepodpoří. „Nechci jeho podporu, nezajímá mě. To, co chci, je vyhrát pro lidi,“ řekl magnát v rozhovoru pro televizi Fox News.

Jeho poznámka přišla den poté, co Ryan informoval své kolegy, že už nadále nebude hájit kampaň za Trumpa. Necelý měsíc před prezidentskou volbou se jedná o bezprecedentní krok jednoho z členů nejužšího vedení republikánské strany. [celá zpráva]