Policie se Lamba pokoušela zadržet kvůli dvěma pondělním vraždám. Oběťmi byli profesor americké historie Ethan Schmidt, zabitý ve svém kabinetu na univerzitě v mississippském Clevelandu, a jednačtyřicetiletá Lambova životní partnerka Ami Prentissová, která žila ve 400 kilometrů vzdáleném městě Gautier. Geograf Lamb byl přesvědčen, že Prentissová má vztah se Schmidtem, uvedla policie.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zastřelení Schmidta vyvolalo na škole paniku. Policie preventivě uzavřela univerzitu i další školy ve městě, aby ochránila studenty.

Policie po pachateli celé pondělí intenzivně pátrala, do akce nasadila i vrtulník. Snažila se najít Lamba, kterého napřed chtěla vyslechnout jako svědka, ale pak jej označila za podezřelého.

Policisté hledají vraha profesora Ethana Schmidta v areálu kampusu univerzity v Clevelandu ve státě Mississippi

Policisté hledají vraha profesora Ethana Schmidta v areálu kampusu univerzity v Clevelandu ve státě Mississippi.

FOTO: Rogelio V. Solis, ČTK/AP

Nakonec ho policisté objevili, když jim ujížděl v černém Dodge Avengeru na dálnici 1. Během honičky se dodge u Greenvillu převrátil na střechu. Lamb se z něj dostal a utekl do lesa u silnice. Tam proti sobě obrátil zbraň, policisté uslyšeli jeden výstřel. Když postřeleného Lamba převezli do nemocnice, lékař konstatoval smrt.

Objevily se zprávy, že Lamb byl v době útěku v kontaktu a že ochráncům zákona řekl: „Do vězení nepůjdu.” Policie to popřela.