Hasiči ve stanici metra L’Enfant Plaza zasahovali v pondělí odpoledne místního času. Tunelem podzemní dráhy se začal šířit kouř, kvůli kterému byl přerušen provoz na šesti linkách metra.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

„Stanice byla evakuována a je dočasně uzavřena,“ uvedlo podle AFP vedení metra v prohlášení.

V úterý místní úřady uvedly, že zdrojem požáru byl zkrat. Když se voda dostala k napájecí koleji, vznikl elektrický oblouk.

Cestující podle listu The Washington Post vypověděli, že když se jejich vlak v tunelu zastavil, trvalo hodinu, než je hasiči dostali ven. Někteří pasažéři mezitím kvůli dýmu upadli do bezvědomí, další se zase dusili. Hasiči popřeli v televizi Fox News, že by zdržení bylo tak dlouhé, ale nepopřeli je. Potřebovali se před vstupem do tunelů ujistit, že napájecí kolej je odpojená.

Washingtonské metro je po newyorské podzemní dráze druhou největší takovou sítí v zemi. V červnu 2009 přišlo ve Washingtonu při srážce dvou souprav metra o život devět lidí a na 80 bylo zraněno.