Seznam deseti nejhledanějších zločinců sestavuje FBI od roku 1950. Pořadí hledaných, tedy kdo konkrétně je nejnebezpečnější zločinec, ale nestanovuje. Jména jsou ze seznamu vyřazena v případě, že je hledaný dopaden nebo zabit. Jméno bin Ládina, který byl na seznamu od června 1999, FBI vypustila loni 1. května.

Toth se na uvolněné místo dostal na základě obvinění, kterému čelí v americkém státu Maryland. Podle tamních úřadů při působení na soukromé škole pořizoval dětskou pornografii, kterou pak převážel do dalších států. Od roku 2008 je Toth na útěku, poslední zprávy o jeho pobytu pocházejí z roku 2009, kdy se zdržoval v Arizoně. Podle vyšetřovatelů se zřejmě vydává za soukromého učitele, táborového vedoucího nebo za pečovatele o děti, aby byl nablízku svým potenciálním obětem.

FBI vypsala odměnu 100 000 dolarů za informace vedoucí k nalezení podezřelého. Pokud se podaří Totha dopadnout a u soudu usvědčit, hrozí mu až 30 let vězení.

Toth je už 435. člověkem, kterého FBI zařadila na seznam deseti nejhledanějších zločinců. V současnosti je na seznamu devět jmen, jedna pozice ještě zůstává neobsazená po loňském dopadení mafiána Jamese Bulgera.

FBI vytvořila seznam deseti nejhledanějších zločinců poprvé v březnu 1950. Cílem bylo ve spolupráci s médii upozornit na zvlášť nebezpečné uprchlíky před zákonem, kteří by jinak mohli uniknout pozornosti.
Za dobu fungování tohoto systému americká veřejnost přivedla FBI na stopu 153 hledaným, tedy více než třetině ze všech lidí umístěných na seznam. Celkem se podařilo dopadnout 94 procent zločinců, kteří se na seznamu objevili.