Hlavní obsah
William Shatner Foto: Profimedia.cz

Hvězda Star Treku zamíří do vesmíru. Tentokrát doopravdy

Známý herec William Shatner, který v kultovním vesmírném seriálu Star Trek ztvárnil kapitána Kirka, ve svých devadesáti letech zamíří do skutečného kosmu. V říjnu má být členem civilní posádky letu společnosti miliardáře Jeffa Bezose Blue Origin.

William Shatner Foto: Profimedia.cz
Hvězda Star Treku zamíří do vesmíru. Tentokrát doopravdy

V pátek o Shatnerově plánované cestě do vesmíru informoval Daily Mail s odkazem na americký bulvární server TMZ. Hercův management ani Bezosova firma chystanou cestu zatím nekomentovali. Shatner se stane dosud nejstarším člověkem, který kosmos navštíví.

První civilní let Blue Origin se odehrál 20. července, kdy se za hranici vesmíru podívali sám její majitel Jeff Bezos, jeho bratr Mark, nizozemský teenager Oliver Daemen a 82letá cvičná pilotka Wally Funková. Ta byla dosud nejstarším člověkem, který do kosmu zavítal. Věkem by ji měl překonat právě Shatner.

Záběr ze seriálu Star Trek. Na snímku zleva Leonard Nimoy (Mr. Spock) a William Shatner (James T. Kirk)

Foto: Profimedia.cz

William Shatner je kanadský herec, držitel Zlatého glóbu, Emmy či Saturnu. Jeho nejznámější rolí byl kapitán James T. Kirk, velitel lodi Enterprise ve sci-fi seriálu Star Trek. Tuto postavu hrál tři roky (1966-1969) v seriálu a současně v sedmi celovečerních filmech. Shatner má svou hvězdu v Hollywoodském i Kanadském chodníku slávy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků