Hlavní obsah
Foto: Alena Zavoralová

Počítačové retro na vlastní kůži v muzeu v Poličce

Víte, jak vypadal první notebook, nejstarší palmtop, „subnotebook“ nebo starý hrací automat? Máte doma herní konzoli? Znáte počítačové hry, které se hrály před třiceti lety? Přijďte a vyzkoušejte. Interaktivní výstava v muzeu v Poličce zachycuje historii výpočetní techniky od počátků do poloviny 90. let 20. století.

Foto: Alena Zavoralová
Počítačové retro na vlastní kůži v muzeu v Poličce

„V poličském muzeu najdete od 25. ledna takzvané pařanské doupě, tedy hernu s historickými počítači, s herním automatem i s moderními PC s emulátory se stovkami her. To vše je součástí výstavy Retrogaming - počátky počítačů u nás, na které mohou tatínkové a dědové současné generaci ukázat, na čem a co hráli oni,“ informovala kurátorka výstavy Mgr. Simona Valachová.

„Pamětníci si mohou připomenout velké herní hity od Pac-Mana a Space Invaders přes Prince of Persia nebo třeba Cannon Fodder až po Doom a Street Fighter II. Řada her si zachovala svoji hratelnost dodnes, a tak si i ti nejmladší návštěvníci, zvyklí na dokonalou grafiku a zvuk, s chutí zahrají Dynablaster, Lemmings nebo Vroom,“ dodala.

Pozornost je věnována počítačovým hrám a domácím počítačům a konzolím z 80. let jak československým, tak i zahraničním. Zavzpomínáte nejen na hry, ale budete moci posoudit, jak moc se proměnila počítačová technika i grafika. Seznámíte se s herními hity, s dobovými herními časopisy a problematikou pirátství. Dozvíte se plno technických informací i zajímavostí.

Vernisáž se koná v sobotu 25. ledna od 14.00 hodin. Výstava potrvá do 26. dubna.

Další informace na www.cbmpolicka.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků