Hlavní obsah
Prostějov (ve žlutočerném) si po dlouhé době vyšlápl na Brno Foto: Jan Pařík

Nováček z Náchoda ukázal v korfbalové extralize potenciál, Prostějov po dvou letech udolal Brno

Ve znamení velkých bitev. Nedělní druhé kolo korfbalové extraligy nabídlo dva dramatické duely, do kterých se směle zapojil i nováček z Náchoda.

Prostějov (ve žlutočerném) si po dlouhé době vyšlápl na Brno Foto: Jan Pařík
Nováček z Náchoda ukázal v korfbalové extralize potenciál, Prostějov po dvou letech udolal Brno

Ten sice ve svém historicky prvním extraligovém utkání nakonec nestačil na obhájce titulu z Českých Budějovic, naznačil však, že v soutěži nechce hrát roli otloukánka. Překvapení se zrodilo v Brně, kde domácí Korfbal klub po dlouhé době nestačil na Prostějov.

Odpor nováčka se čekal, realita však očekávání možná ještě předčila. Kdo si myslel, že úřadující mistr České korfbalové extraligy České Budějovice nováčka soutěže z Náchoda v jeho první extraligovém klání lehce přejedou, šeredně se mýlil. Pardubická hala totiž viděla vyrovnaný zápas, který Jihočeši ve svůj prospěch strhli až v posledních minutách a nakonec slavili hodně upocenou výhru 21:15.

„Čekali jsme, že se budeme přetahovat. Stál proti nám mladý nabuzený soupeř a my se nemohli úplně dostat k naší taktice,“ líčila českobudějovická korfbalistka Hana Procházková.

Náchodští se za historicky první utkání v české seniorské nejvyšší soutěži rozhodně nemusí stydět. Při troše štěstí mohli klidně i vyhrát.

„Myslím, že šlo o důstojnou premiéru. Utkání se zlomilo až kolem pětatřicáté minuty, kdy jsme nedali tři penalty a několik volných hodů. Soupeř naopak něco trefil. Až v posledních dvou minutách nám utekl o víc košů, jinak to bylo vyrovnané,“ popsal náchodský trenér Radek Honzíček, který vedl dospělou reprezentaci právě před českobudějovickým koučem Ivo Kracíkem. I v tom bylo utkání zvláštní.

SK Plhov Náchod - České Budějovice, KCC Sokol 15:21 (9:11)

Téměř dva roky. Tak dlouho si museli počkat prostějovští korfbalisté, než opět porazí Brno. Naposledy se radovali na začátku roku 2018 a na vousatý triumf navázali až nyní ve druhém kole letošní extraligy. Po srdnatém výkonu Hanáci v Brně vyválčili výhru 20:15.

„Je pravda, že už je to hodně dlouho. Na tu výhru si však pamatuji, bylo to v brněnských Bohunicích. V prvním poločase jsme sice Brno přehrávali, ale víc se trefoval soupeř. Zlom nastal po přestávce. Začalo nám padat víc střel a to rozhodlo,“ usmíval se nedělní nejlepší prostějovský střelec Jan Tichý, který mířil přesně pětkrát.

V prvním dějství mělo výsledkově navrch Brno, které bylo vždy o koš nebo dva napřed. Prostějov však ještě do přestávky vyrovnal a o své výhře rozhodl zhruba tříminutovou pasáží, kdy soupeři utekl na rozdíl čtyř košů.

„Měli jsme problém v útoku v jedné ze čtyřek. Všichni včetně Prostějova vědí, že se snažíme hrát přes holky. Kluci z Prostějova nám však tentokrát dobře bránili to na ně postavit. Za celý zápas jsme se s tím nedokázali srovnat,“ hledal brněnský hráč Ondřej Sládek příčiny neúspěchu.

Na hřišti i mimo něj plály emoce, rozhodčí rozdali i dvě žluté karty. „Známe se dobře z reprezentace, takže je to mezi námi vždycky na ostří nože. Ale patří to k tomu. Navíc v Brně to často vyhrotí i fanoušci,“ podotkl Tichý, jehož tým se po druhém kole vyšvihl do čela tabulky, když vyhrál oba své dosavadní duely.

Brno, KK - Prostějov, SK RG 15:20 (11:11)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků