Hlavní obsah
rouškomat Foto: statutární město Karviná

Karviná má svůj rouškomat

Karviná se přidala k dalším městům v České republice a nabízí svým občanům možnost zakoupit si látkovou roušku v automatu. Cena jedné roušky je 50 Kč a peníze poputují na účet humanitární organizace ADRA.

rouškomat Foto: statutární město Karviná
Karviná má svůj rouškomat

Statutární město Karviná se dohodlo na spolupráci se společností LUMO PLUS s.r.o., která prodejní automat zapůjčila bezplatně.

Do rouškomatu se vejde zhruba 550 roušek ve třech velikostech. Nabízené jsou roušky pro děti a malé a velké pro dospělé. Roušky lze zakoupit pouze pomocí platební karty, a to maximálně 4 denně. Zájemci o roušky naleznou prodejní automat v hypermarketu Kaufland v Karviné-Hranicích.

„Snažili jsme se pro náš rouškomat najít nejvhodnější místo. I díky vstřícnosti společnosti Kaufland a velkému množství zákazníků jsme si vybrali jejich hypermarket,“ uvedl primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). Rouškomat je v prodejně umístěn bezplatně a zájemci o roušku ho naleznou u vchodových dveří.

„Roušky do našeho rouškomatu šijí zaměstnanci magistrátu a také příspěvkových organizaci, kterým chci za jejich pomoc v této těžké době poděkovat stejně jako partnerům, bez kterých by tento projekt nevznikl - jsou jimi společnosti LUMO PLUS a Kaufland,“ dodal primátor.

Město Karviná mohlo rouškomat zřídit i proto, že se mu podařilo už zajistit látkové roušky pro občany v domech pro seniory. Další roušky zamířily do obou nemocnic působících na území města, používají je v lékárnách, také řidiči ČSAD Karviná, strážníci městské policie nebo profesionální i dobrovolní hasiči.

Za ušité roušky město vděčí zaměstnankyním Regionální knihovny Karviná, střediska volného času Juventus, základních škol Cihelní, Borovského, Polská, Prameny, U Lesa, Slovenská, Družby. Do šití roušek se také zapojili dobrovolnice z řad veřejnosti, pracovnice magistrátu, zejména Odboru školství a rozvoje, dále jednotlivci z Odboru organizačního či správního dále sociálního, komunálních služeb a majetkového.

Všechny peníze z prodeje roušek poputují na účet humanitární organizace ADRA. Ta městu v této době velice pomáhá. Dobrovolníci z ADRY zajišťují nákupy pro osamocené seniory. Zapotřebí je však také poděkovat oblastnímu spolku Českého červeného kříže Karviná a členům jednotek sborů dobrovolných hasičů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků